Month: March 2020

Koleksioni Pranveror Swarovski

Ky koleksion është i inspiruar nga oqeani, ndjenja sublime për të qenë një me natyrën dhe për të eksploruar forcën tonë shpirtërore. Këtë pranverë, kristali na mahnit, magjeps dhe na frymëzon të kërkojmë përtej. Koleksioni i Pranverës ofron disa pjesë të gjalla të krijuara në kristale të bukura me ngjyra, të cilat shfaqin silueta të …

Koleksioni Pranveror Swarovski Leggi tutto »

“Aurora Borealis” nga Swarovski

Për 125 vite, Swarovski është bërë inkubatori i modës dhe kreativitetit. Duke punuar me artistët më të hershëm në Paris, ka vazhduar të sjellë frymëzim dhe kreativitet ndaj mjaft talenteve të shekullit XXI, përfshirë Christian Dior. Në 1956, Manfred Swarovski, nipi i themeluesit, filloi të punonte personalisht me Christian Dior, për të krijuar një kristal …

“Aurora Borealis” nga Swarovski Leggi tutto »

Çfarë do të thotë Swatch?

Brandi u themelua me një arsye kryesore: të gjithë meritojnë një orë me mekanizëm zvicerian. ⌚ Lexoni më poshtë për disa nga benefitet e tjera! 😍

Swarovski sjell disa këshilla se si të krijoni stilin tuaj nëpërmjet bizhuterive që vendosni në përditshmëri

Ndërkohë që ju qëndroni në shtëpi, Swarovski ka përgatitur këshillat e radhës se si të krijoni stilin tuaj nëpërmjet bizhuterive që vendosni në përditshmërinë tuaj. Ky koleksion është i pasur me simbole, motive dhe forma të ndërtuara nëpërmjet teknikave ekskluzive të Swarovski. Duke sjellë, si gjithmonë, shkëlqim dhe ide të pafundme stilimi, zbuloni cilit stil …

Swarovski sjell disa këshilla se si të krijoni stilin tuaj nëpërmjet bizhuterive që vendosni në përditshmëri Leggi tutto »

Njihuni më shumë me Blukids, brand italian dedikuar veshjeve dhe aksesorëve për fëmijë, pjesë e grupit UPIM dhe OVS

• Rreth 250 monobrande në Itali dhe jashtë saj. • Më shumë se 200 monobrande si pjesë e UPIM. Misioni: • Markë italiane veshjesh dhe aksesorësh për fëmijët e moshës 0-15 vjeç. • Blukids stilon veshje për përditshmëri dhe për raste të veçanta festive. • Koleksionet e Blukids kanë një raport të shkëlqyer të cilësisë …

Njihuni më shumë me Blukids, brand italian dedikuar veshjeve dhe aksesorëve për fëmijë, pjesë e grupit UPIM dhe OVS Leggi tutto »

Konceptimi i Artit për Swatch

Që prej vitit 2010, Swatch ka rihapur nën emrin “Swatch Art Peace Hotel” një nga ndërtesat më legjendare në Shanghai, Kinë. Koncepti i “Swatch Art Peace Hotel” është vërtetë gjithçka për artistët dhe punën e tyre. Artistët janë të ftuar të qëndrojnë në një nga 18 punëtoritë dhe apartamentet në “Swatch Art Peace Hotel” për …

Konceptimi i Artit për Swatch Leggi tutto »

Si të sillemi me fëmijët në këto ditë qëndrimi në shtëpi?

• Informacion i saktë dhe i thjeshtë. Fëmijët janë të brishtë dhe prindërit duhet të përpiqen të përcjellin informacionin në lidhje me atë se çfarë po ndodh në mënyrë të saktë dhe të thjeshtë • Përpjekje për ta zbutur situatën sa më shumë. Prindërit duhet duhet të kenë kujdes për mënyrën si e përcjellin informacionin …

Si të sillemi me fëmijët në këto ditë qëndrimi në shtëpi? Leggi tutto »

Zbuloni më shumë mbi orët me mekanizëm zvicerian për fëmijë, FLIK FLAK

Flik Flak është i vetmi brand që prodhon orë me mekanizëm zvicerian për fëmijë. Orët Flik Flak janë rezistente ndaj ujit dhe mund të lahen dhe në lavatriçe. Nëpërmjet orës Flik Flak ju do t’i mësoni fëmijës tuaj të jetë një menaxhues i mirë për kohën. Flik Flak vjen në ndihmë te të gjithë femijët …

Zbuloni më shumë mbi orët me mekanizëm zvicerian për fëmijë, FLIK FLAK Leggi tutto »