Month: June 2020

Muaj i ri rroba të reja! Trendet e verës mbërritën dhe s’do t’u thoni dot jo!

Vera vjen me një super lajm në “BLUKIDS” që do t’i gëzojë prindërit dhe fëmijët! Koleksionit të verës 2020 i shtohen risi të reja me veshje dhe aksesorë  për të vegjlit nga mosha nga 0 deri në 15 vjeç. Trendet më te reja dhe kombinimet më të bukura do të gjeni nga sot në këtë …

Muaj i ri rroba të reja! Trendet e verës mbërritën dhe s’do t’u thoni dot jo! Leggi tutto »

Blukids surprizon dhe lumturon fëmijët e emisionit “Dua të të bëj të lumtur”!!

Blukids, brandi italian i fëmijëve nga 0-15 vjeç, ka në fokus sigurinë dhe lumturinë e fëmijëve tuaj. Ne përpiqemi në çdo mënyrë të jemi pranë tyre e ti falim buzëqeshje. Blukids,fëmijë të sigurt,prindër të lumtur! Blukids,ne rritemi së bashku! Disa nga momentet më të bukura në natën finale të emisionit “Dua të të bëj të …

Blukids surprizon dhe lumturon fëmijët e emisionit “Dua të të bëj të lumtur”!! Leggi tutto »

Njihuni me mrekullinë arkitekturore të Swarovskit

Sipas një klasifikimi të bërë nga  revista ndërkombëtare “Architectural Digest“  shatërvani Swarovski në Innsbruck, Austri është renditur si një nga 12 mrekullitë arkitekturore që shërbejnë si pjesë e artit publik. Ky atraksion fantastik u krijua nga artisti austriak André Heller për të festuar 100 vjetorin e Swarovski-t  dhe është dizenjuar për të shërbyer si porta …

Njihuni me mrekullinë arkitekturore të Swarovskit Leggi tutto »

Për të gjithë guximtarët! Zgjidh ngjyrën e preferuar, të të tregojmë aksesorin që të shkon!

Vera është për guximtarët! Nëse të pëlqejnë aventurat, ngjyrat dhe do të bësh diferencën, atëherë kemi aksesorin unik për ty! Ky ishte qëllimi që “Swatch” kishte kur solli koleksionin më të ri të orëve që quhet “Big Bold” dhe që e gjeni në Qendrën Metropol në Tiranë, në rrugën “Sami Frashëri” dhe në TEG. “Big Bold” është ora …

Për të gjithë guximtarët! Zgjidh ngjyrën e preferuar, të të tregojmë aksesorin që të shkon! Leggi tutto »

Përse fëmijët duhet të lexojnë libra?!

Stimulon imagjinatën Duke lexuar libra fëmijët stimulojnë imagjinatën për të përshkruar karakteret dhe gjërat që i rrethojnë. Më shumë informacion Interneti  I ofron informacion pafund ,por informacioni i marrë duke lexuar një libër mbetet gjatë në mendje. Pasuron fjalorin Për ta pasuruar fjalorin fëmijët  duhet të lexojnë  më shumë se një libër që të arrijnë …

Përse fëmijët duhet të lexojnë libra?! Leggi tutto »

Sekreti i Anna Wintour për të qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes e ka një emër “Swarovski”

Mbretëresha e modës Anna Wintour kujdeset në detaj në çdo paraqitje të saj, qoftë në veshje minimaliste  apo floreale duke mbajtur gjithmone varëse të mëdha me kristale rrezëllitëse të brandit Swarovski. Sipas saj bizhuteritë kanë forcën për të treguar më shumë personalitet dhe për t’ju bërë të ndiheni unike. ‘Përshtypja e parë shpesh herë është …

Sekreti i Anna Wintour për të qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes e ka një emër “Swarovski” Leggi tutto »

“Shtëpi e ëmbla shtëpi”! 3 aksesorët që ju bëjnë t’i shijoni pushimet këtë verë

Shprehja e njohur “shtëpi e ëmbla shtëpi” ka me vete atë ndjenjën e komfortit që e kërkojmë kudo, edhe kur shkojmë me pushime gjatë verës, ndaj “Villeroy & Boch” sjell sot disa këshilla praktike sesi të merrni me vete rehatinë e shtëpisë kudo që shkoni. Brand-i i njohur ju fton të ndryshoni dekorin e shtëpisë …

“Shtëpi e ëmbla shtëpi”! 3 aksesorët që ju bëjnë t’i shijoni pushimet këtë verë Leggi tutto »

Arratisje tropikale: Trendi i ri i aksesorëve që presin të shkëlqejnë në trupin tuaj

Vera ka mbërritur me një sërë trendesh të reja aksesorësh në Swarovski që kanë si kryefjalë shkëlqimin ekzotik! Nga vathët e mëdhenj me dizajn tropikal, te gjerdanët klasikë, koleksioni i ri Tropical është frymëzuar nga ideja e një kopshti me lule ekzotike që përcillet me tone të ngrohta ari dhe kristale me ngjyra të ndezura. …

Arratisje tropikale: Trendi i ri i aksesorëve që presin të shkëlqejnë në trupin tuaj Leggi tutto »

Red Friday për herë të parë në Shqipëri! Jo një ditë, por një fundjavë plot oferta fantastike nis sot!

E dimë që Black Friday është një ndër ditët më të shumëpritura për të bërë shopping në të gjithë vitin, po sikur t’ju themi që nga sot do të keni një fundjavë të plotë për të festuar me oferta fantastike?! Po, po! Nga kjo e premte Qendra Metropol hap dyert me surpriza pafund në atë …

Red Friday për herë të parë në Shqipëri! Jo një ditë, por një fundjavë plot oferta fantastike nis sot! Leggi tutto »