Month: July 2020

SISTEM51 – Revolucioni i SWATCH

Orët automatike janë një mrekulli e inxhinierisë. Lëvizja e ingranazhit bëhet nga energjia kinetike e mekanizmës. Efekti i kësaj magjie mekanike zgjat për një kohë të gjatë. Këta tre faktorë duhet të jenë të mjaftueshëm për ta bërë që çdo adhurues i orëve të admirojë një orë automatike, por romanca ende nuk ka filluar… Si funksionon një orë automatike? Këtu …

SISTEM51 – Revolucioni i SWATCH Leggi tutto »

Kombinoni ambjentin tuaj me shkëlqimin e kristaleve të preferuara!

Swarovski sjell një avantazh me figurat prej kristali, koleksion me shumë ngjyra dhe mjeshtëri në punim. Figurat prej kristali janë aksesorët që i japin gjallëri shkëlqim ambjenteve të shtëpisë apo zyrës suaj. Swarovski i sjell figurat e kristalit në monobrandet e tij në Qendrën Metropol, Rr. “Sami Frashëri”, në TEG si dhe në QTU, duke …

Kombinoni ambjentin tuaj me shkëlqimin e kristaleve të preferuara! Leggi tutto »

Si të shtrosh një tryezë perfekte për çdo vakt: Detaji që s’duhet të mungojë

Organizimi i një dreke apo darke për personin e zemrës ose miq dhe të afërm, tingëllon një ide e mrekullueshme, gjithmonë, ndaj “Villeroy & Boch” ju tregon një detaj sesi ta bëni akoma më tërheqëse. Nëse ka një aksesor që nuk duhet t’i mungojë tryezës suaj ato janë mbulesat “Sander“. “Villeroy & Boch” na fton …

Si të shtrosh një tryezë perfekte për çdo vakt: Detaji që s’duhet të mungojë Leggi tutto »

Për vajza dhe djem tërheqës! 3 aksesorët që do t’i shihni kudo, në qytet, plazh, Instagram!

Koha nuk ndalet, ashtu si ne dhe “Swatch” e pasqyron këtë mesazh me koleksionin e ri “Big Bold Spectrum”, që i çon orët me kasë transparente në një tjetër nivel. Ngjyra të reja të guximshme dhe një kasë gjysmë të tejdukshme për t’ju kujtuar se koha është e jona dhe mund ta kalojmë si të …

Për vajza dhe djem tërheqës! 3 aksesorët që do t’i shihni kudo, në qytet, plazh, Instagram! Leggi tutto »

Zbuloni dimensionin blu dedikuar 125-vjetorit të “Swarovski”-t!

Brandi i mirënjohur “Swarovski” feston 125-vjetorin që nga krijimi në vitin 1895, pikërisht kur vizioni i themeluesit Daniel Swarovski solli idetë e tij gjeniale nën moton: “Një diamant për të gjithë!” Këtë vit “Swarovski” feston 125 vjet trashëgimi, inovacion dhe shkëlqim përmes një koleksioni shumë të veçantë që është një tribut për ADN-në unike “Swarovski” …

Zbuloni dimensionin blu dedikuar 125-vjetorit të “Swarovski”-t! Leggi tutto »

E dëgjuat të renë e fundit? Bëhuni gati për uljen më të madhe të verës!

Ofertat e verës i duan të gjithë ndaj “BLUKIDS” ka menduar të bëjë të lumtur prindër dhe fëmijë me uljet me të mëdha të kësaj stine, që kaq shumë i kemi pritur! Deri në 70% ulje do të ofrohet në koleksionin e verës me veshje dhe aksesorë për fëmijë nga 0 deri në 15 vjeç! Kombinimet …

E dëgjuat të renë e fundit? Bëhuni gati për uljen më të madhe të verës! Leggi tutto »

Koleksioni pa kohë i “Villeroy & Boch” që nuk duhet t’ju mungojë

Doni një koleksion servisesh pa kohë, i cili ju kujton peizazhin e fshatit, por përmes modernes dhe klasikes?!  “Villeroy & Boch” plotëson çdo kërkesë dhe për detajet e tij unik koleksioni “Audun” është ndër më të shiturit. Frymëzim ishte pikërisht rrënja e markës, pasi gjithçka nisi më 1748-n në fshatin që mban të njëjtin emër …

Koleksioni pa kohë i “Villeroy & Boch” që nuk duhet t’ju mungojë Leggi tutto »

Vera është për Swatch!

Tani që vera ka mbërritur, gjigandi Zvicerian ju fton të zgjidhni orën tuaj të preferuar nga koleksioni i ri dhe do të kuptoni se të qënit i veçantë ka rëndësi në një shoqëri si kjo e sotmja e prirur drejt njëjtësimit. Swatch është menjëherë i dallueshëm dhe bën diferencën në një mori aksesorësh të ngjashëm!!! …

Vera është për Swatch! Leggi tutto »