Blog

“Swarovski Wondercolor”, eventi që i bashkoi të gjithë në zemër të Tiranës

Ashtu siç i ka hije, SWAROVSKI u rikthye me evente ku shkëlqimi dhe kristalet janë gjithmonë kryefjala! Në zemër të Tiranës, në Qendrën Metropol në rrugën Sami Frashëri, u mbajt eventi i radhës “Swarovski Wondercolor“. Të pranishmit u prezantuan me koleksionin veror të bizhuve, i cili përqafon ngjyrat dhe modelet e shumëllojshme. Muzikë e mirë nga DJ, katering i shkëlqyer dhe

Read More »

By Best Shop- Thjeshtësia dhe lehtësia e blerjeve online

Kompania e parë shqiptare që ofron produkte të markave me cilësi të lartë, By Best Duty Free, sjell për ju platformën më të thjeshtë dhe efikase online, për të bërë të gjitha blerjet tuaja nga rehatia e shtëpisë. Prezantojmë për ju By Best Shop. T’ju tregojmë pak historik fillimisht? Kompania By Best Duty Free, e themeluar në vitin 1996, kujdeset

Read More »

Çmenduri uljesh në BLUKIDS! S’do të donit ta humbisni për asnjë arsye koleksionin e verës!

Po po, siç e lexuat! Brand-i BLUKIDS po bën ulje të çmendura nëpër artikuj dhe e dimë që s’do të donit t’i humbisnit për asnjë arsye. Është koha t’i llastoni të vegjëlit tuaj në këto ditë të nxehta, pas një viti të gjatë shkollor. Materialet më të mira me çmimet më të arsyeshme! BLUKIDS ia plotëson të gjitha tekat fëmijëve tuaj. Fustanet

Read More »

Swarovski për Rosenthal!

Jeni gati për një shkëlqim më tepër në përditshmërinë tuaj? Bota magjike e kristaleve SWAROVSKI prezanton koleksionin e ri, Signum, që jemi të bindur se do t’ju shtojë buzëqeshjet! I krijuar në bashkëpunim me artizanët e porcelanit me famë botërore Rosenthal, koleksioni është një shkrirje e porcelanit dhe kristalit, e imagjinuar në një gamë të ngjyrave – jeshile, rozë,

Read More »

SWATCH në eskspozitën e 59-të të artit, Biennale di Venezia

Për të gjashtin vit radhazi, SWATCH është i lumtur të bëhet sërish pjesë e Ekspozitës së 59-të të Artit, La Biennale di Venezia. Si një mbështetës i bashkëkohores në art, brand-i Swatch do të ‘krenohet’ sërish me disa vepra arti mbresëlënëse në këtë ngjarje të shumëpritur. Në Arsenale Sale d’Armi, Swatch do të mirëpresë veprat e disa artistëve që

Read More »

Eurovision: Festivali ku s’mund të mungonte SWAROVSKI

Festivali ndërkombëtar “Eurovision” që mbledh shikues nga e gjithë bota, u mbajt vetëm pak ditë më parë në datat 10-14 maj. Organizimi rezultoi një sukses, ndërsa personazhet VIP ishin ata që i shtuan hijeshinë festivalit me look-un e performancat e tyre. Me një histori 125-vjeçare kristalesh, SWAROVSKI pa dyshim u zgjodh edhe këtë herë nga emra të

Read More »

Bella Hadid, imazhi i ri i SWAROVSKI

Modelja me famë botërore, Bella Hadid, me plot 51,7 milionë ndjekës në Instagram, ka firmosur me brand-in SWAROVSKI për të qenë imazhi i fushatës së fundit të bizhuve të kësaj marke. Ylli i botës së modës bashkëpunoi për këtë fushatë me drejtoreshën kreative të Swarovski-t, Giovanna Engelbert dhe u fotografua nga Mert Alas dhe Marcus Piggott. Fushata tregon Hadid në foto me ngjyra të

Read More »