BLUKIDS

Kategoria Muajsh

Kategoria Muajsh​

Kategoria Vjeç

Kategoria Vjeç​

HISTORI

Blukids është një brand italian dedikuar  veshjeve  dhe aksesorëve për fëmijët e moshës 0-15 vjeç,  pjesë e grupit Upim.

Veshjet 100 % Bio Cotton janë kryefjala e Blukids. 

Veshje të përbëra  nga pambuk i rritur në toka te pakontaminuara me pesticide dhe kimikate  sigurojnë butësinë dhe  ajrosjen  e duhur të lëkurës së fëmijëve tuaj.

Cilësia e  Blukids  është  sinonim i prakticitetit dhe funksionalitetit,duke ndërtuar dhe  një raport të shkëlqyer  të cilësisë me çmimin.

Blukids ndjek risitë dhe inovacionet duke  futur përdorimin e Fibrës së Bambu-së në kategorinë e të porsalindurve. Fibra e Bambu-së është fibër atibakteriale,hipoalergjike, e cila siguron mbrojtjen e fëmijës nga rrezet UV në masën 98% dhe ofron kontroll natyral të aromave.

Paili është gjithashtu pjesë e fibrave  përbërëse të koleksioneve të Blukids.

Paili është një fibër e lehtë  dhe termike që i siguron rehati fëmijës suaj.

Blukids ndjek  tendencat e fundit të modës dhe renditet si nje brand modern dhe bashkëkohor , ku  përveç veshjeve gjeni dhe  aksesorë, veshmbathje dhe këpucë.

Dizajni italian, ngjyrat dhe stilet  karakterisojnë veshjet e Blukids për përditshmëri dhe për rastet e festave apo ditëlindjeve të vogëlushëve tuaj.

Blukids ka ekskluzivitetin e patentave të rëndësishme si Disney, Warmer Bross dhe Marvel.

Veshjet e Blukids janë  të çertifikuara nga OEKO TEX, një sistem testimi dhe çertifikimi cilësie në të gjithë botën. Certifikimi OEKO TEX është një avantazh konkurues për Blukids.

Blukids  është pjesë e fushatës  Better  Cotton Initiative, si brand me përgjegjësi  të lartë sociale.

Blukids Metropol